Planbar

Nowoczesne metody wspomagania i automatyzacji

Planbar (Allplan Precast) jest zaawansowanym narzędziem, działającym zgodnie z technologią BIM, służącym do projektowania konstrukcji prefabrykowanych i automatycznego przekazywania niezbędnych danych dla działania linii produkcyjnych tworzenia prefabrykatów

Dzięki Planbar możliwe jest automatyczne generowanie wszystkich rzutów z modelu, łącznie z szalunkami i zbrojeniem. Na początku należy ustawić wszystkie reguły oraz lokalizacje wszystkich elementów dokumentacji, a następnie elementy zostaną automatycznie wygenerowane po wprowadzeniu ich w model. 

NAJWAŻNIEJSZE MOŻLIWOŚCI

TECHNOLOGIA BIM W PREFABRYKACJI

Planbar (Allplan Precast) pozwala na wymianę danych z innymi programami i systemami poprzez wiele formatów transmisji danych. Istnieje możliwość eksportu na linie produkcyjne, komputery sterujące lub bezpośrednio do maszyn.

Program pozwala na import/eksport modeli, rysunków i danych w najbardziej rozpowszechnionych formatach (UNI, IFC, IFC4 PRECAST, DXF, DWG, PDF, 3D-PDF, 3DS, PXML i około 40 innych).Pln

AUTOMATYCZNE GENEROWANIE RZUTÓW I WIDOKÓW

Program Planbar łączy w sobie zalety modeli trójwymiarowych wraz z gotowymi narzędziami do przygotowaniu rysunku. Po jednorazowym przygotowaniu szablonu dokumentacji oraz dostosowaniu arkuszy, dokumentacja każdego kolejnego projektu będzie automatycznie opracowywana na podstawie elementów stworzonych w środowisku 3D. 

Ponadto, zmiana parametrów opisowych, ma wpływ na geometrię modelu. W ten sposób użytkownik może pracować zgodnie z własnym stylem pracy.

ZBALANSOWANE GRAFICZNE I PARAMETRYCZNE POŁĄCZENIE

Zawarte w programie sparametryzowane komponenty pozwalają na osiągnięcie wysokiej wydajności w przypadku elementów seryjnych. Dodatkowo, wbudowane narzędzia do modelowania 3D, umożliwiają wytworzenie elementów prefabrykowanych o dowolnej geometrii. 

Pracuj szybko i bez ograniczeń!

AUTOMATYZACJA PRZY PROJEKTOWANIU

Program Planbar, bazując zarówno na dokumentacji 2D jak i na modelach 3D, wykorzystuje przemyślane funkcje oraz specjalistyczną automatyzację prefabrykacji, niezależnie od tego, na  którym etapie pracy jesteś. Nawet przy wprowadzeniu elementu możesz to zrobić na wiele sposobów, zaczynając od zwykłego wprowadzenia elementu poprzez wyrysowanie obrysu, a kończąc automatycznym wychwytywaniem geometrii, elementy będą od razu wprowadzone i rozbite wg ustalonych parametrów.

NARZĘDZIA DO PROJEKTOWANIA KONSTRUKCJI MONOLITYCZNYCH W ZESTAWIE

Program Planbar oparty jest na programie Allplan, tzn. zawiera wszystkie funkcje znajdujące się w bazowym programie Allplan czyniąc go doskonale skoordynowanym z pakietem podstawowym. Wspierane pakiety programu Allplan to:

  • Allplan Architecture
  • Allplan Engineering Civil
  • Allplan Engineering Building
  • Allplan Engineering
  • Allplan Exponential

Program Planbar (Allplan Precast) wspomaga proces projektowania różnych elementów prefabrykowanych w wielu aspektach. Konkretne moduły tego programu są dedykowane różnym typom elementów prefabrykowanych:

  • stropy: FILIGRAN (z wypełnieniem lub bez), KANAŁOWE (sprężone lub niesprężone), PEŁNE (MASYWNE), TYPU TT, KULOWY (Cobiax®, BubbleDeck®), GĘSTOŻEBROWANY CERAMICZNY (podwieszany lub stały)
  • ściany: PEŁNE (MASYWNE), PODWÓJNE (IZOLOWANE), PODWÓJNE (ZESPOLONE), Typu SANDWICH
  • prefabrykaty inne: schody, balkony, słupy, belki inne
  • unikatowe prefabrykaty

Niezależnie od modułu, projektowanie prefabrykatów wygląda podobnie, jedynie funkcje różnią się nieznacznie w kontekście konkretnych typów elementów. Po kliknięciu na przycisk poniżej filmu można zapoznać się z niektórymi aspektami i sposobami projektowania stropów filigran – jednego z najpopularniejszych typów prefabrykatów konstrukcyjnych obsługiwanych przez Planbar. Prefabrykowane płyty typu filigran są przygotowywane według indywidualnego projektu.

Odtwórz wideo